banner ad
1

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II

Yazar: Ömer Serkan Bakır

Canon EOS 60D’yi test ettiğimiz Hindistan gezisi boyunca en çok iki objektif kullanmıştım. Bunlardan biri EF 17-40mm f/4L, diğeri ise EF 70-200mm f/2.8L IS II oldu. 17-40mm f/4L eskiden beri kullandığım, bildiğim ve sonuçları gayet güzel olan bir objektif. Ancak yeni olan EF 70-200mm f/2.8L IS II objektifi ilk defa test etme imkanı buldum. L serisinin kaliteli, sağlam ve güvenilir özelliklerini devam ettiren bu objektif gerçekten çok iyi bir optik performansa sahip. Bu objektifin yeniden tasarlanmış mercek sistemi 19 grup ve 23 elemandan oluşuyor.

Flüorit lens elemanından yapılmış olduğundan, kromatik sapma en aza indirgenmiş ve flüorit dışında kullanılan 5 adet UD elemanı da tüm zoom aralığı boyunca yüksek görüntü kalitesini, yüksek kontrastı ve doğal renk üretimini garanti ediyor. Objektif yüksek hızda otomatik netlik yaparken bunu çok daha sessiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Kısaca, optik kalitesi tartışılmaz, nem ve toz geçirmeyen, sağlam ve özel yapıya sahip bu objektif için söylenebilecek tek kötü şey fiyatının oldukça pahalı olması olabilir. Unutmadan tabi bir de ağırlığı, 1490 gram…

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Red dedi ki:

    Objektifin sonuclarını gördükten sonra dediklerinize katılmamak mümkün değil.

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.