Tag: "gezi"

banner ad
Angkor Tapınakları
2

Angkor Tapınakları

Kamboçya’nın benim için önemi farklıdır. Dünyanın öbür ucunda olmasına rağmen ilk kez 2002 yılında gittiğimde bana pozitif bir enerji vermişti. Daha önce fotoğraflardan ve birkaç belgeselden gördüğüm Angkor Tapınakları, Kamboçya’ya esas gitme nedenimdi. Daha sonra 2009 yılında, aradan 7 yıl geçtikten sonra tekrar Angkor Tapınakları’nı fotoğraflama fırsatı buldum.

New York Rüyası
2

New York Rüyası

Uzak bir ülkeye gideceğiniz zaman öncelikle en büyük sorun oraya nasıl gideceğiniz olur. Eğer fazla macera sevmiyorsanız ve tabi aylarca vaktiniz yoksa uçakla gideceğiniz kesin! Ancak hangi havayolunu kullanacağınız, aktarmalı mı, yoksa direkt mi uçacağınız aklınızı karıştırabilir.

Hindistan “Başka Bir Dünya”
0

Hindistan “Başka Bir Dünya”

Fotoğrafla uğraşan herkesin en çok merak ettiği ülkelerden biridir Hindistan. Çoğu fotoğrafçı Hindistan’a gitmek, fotoğraflamak ister. Bunda da haksız sayılmazlar. Ama sanırım birazda bu yüzden Hindistan’a şimdiye kadar gitmedim, gezi programımda hep arkalara iteledim. “Nasıl olsa herkes gidiyor, ben gidip farklı ne yapabilirim” diye düşündüm. Ta ki geçtiğimiz aylarda 12 günlük bir vakit bulup Hindistan’a gitmeye karar verene kadar…

Malezya Mabul Adası "Cennet ve Karşıtı"
0

Malezya Mabul Adası “Cennet ve Karşıtı”

Ekvator çizgisinden 5 derece enlem yukarısındaki Celebrated Denizi’nin içindeki yürüyerek 30 dakikada tüm çevresini dolaşabileceğiniz Mabul Adası…

Kahire piramitlerden ibaret değil!
2

Kahire piramitlerden ibaret değil!

Mısır’da firavunlar, Piramitler, Kahire Müzesi ve onlarca efsanevi hikaye ile gördüğümüz binlerce fotoğraf ve seyrettiğimiz birçok film bu bölgeyi gezginler ve tabi fotoğraf severler için her zaman ön plana çıkaran öğelerden olmuştur.

Eğlence Şehri: Orlando
1

Eğlence Şehri: Orlando

Amerika’nın güneyinde Florida’nın merkezinde yer alan Orlando şehri dünyanın eğlence parkları (theme park) başkenti olarak görülür. Bu unvanı, sayısı onlarca muhteşem eğlence parkları ve hemen her mevsim elverişli iklim koşulları ile hak etmiştir. Orlando’da her yaşta ziyaretçi için pek çok farklı eğlence parkı bulunuyor.

Bir Gün Fas’a Giderseniz…
0

Bir Gün Fas’a Giderseniz…

Coğrafi olarak Avrupa’ya yakınlığı ile kültürel açıdan diğer Kuzey Afrika ülkelerinden farklılık gösteren Fas, kuzeyinde Akdeniz, batısında Atlantik Okyanusu ile çevrili ilginç bir ülke. Akdeniz ve okyanus sahilleri, verimli ovaları, yıl boyunca üzerinden kar eksilmeyen Atlas Dağları ve yanı başındaki çölü ile Fas, Afrika’nın en şanslı ülkesidir diyebilirim.

Nepal'de 5 Şehir...
0

Nepal’de 5 Şehir…

Nepal gezimiz; Kathmandu, Patan, Bhaktapur, Nagarkot ve Dhulikel’i kapsıyor. Nepal’e pek çok havayolu şirketi ile ulaşabilirsiniz. Türkiye’den direkt uçuş olmadığı için mutlaka aktarma yapmak zorundasınız. Bu yüzden uçuş tercihinizi yaparken transfer için beklediğiniz süreyi göz önüne almayı unutmayın.