Tag: "Kaspersky Lab"

banner ad
Mac Kullanıcıları Dikkat!
0

Mac Kullanıcıları Dikkat!

Apple cihazlarının son yıllarda artan popülaritesi siber suçluların OS X ve iOS işletim sistemlerine her geçen gün daha fazla ilgi duymasına neden oldu. Bu durum kullanıcıların verilerini ve gizliliğini ve paralarını tehdit ediyor. 2014’te her dört Mac masaüstü kullanıcısından biri saldırıya uğradı.

Cihaz mı, fotoğraflar mı önemli?
0

Cihaz mı, fotoğraflar mı önemli?

Cihazdan çok içinde sakladığımız verilerin güvenliğini önemsiyoruz. Oysa Kaspersky Lab ve B2B’nin araştırmalarına göre geçen yıl, kullanıcıların %61’i, kötü amaçlı yazılım saldırıları sonucu kaybettikleri verilerini kurtaramadı.

Güncellenmeyen yazılımlara dikkat!
0

Güncellenmeyen yazılımlara dikkat!

Kaspersky Lab, 2012’nin yazılım açıklarını analiz ettiği raporunu yayınladı. Araştırma, kullanıcı başına 12 açık ortaya koyarken, daha yeni ve güvenli versiyonlara geçmekte hayli isteksiz davranıldığını ortaya koyuyor.

Kaspersky Lab, 2012 spam grafiğini açıkladı
0

Kaspersky Lab, 2012 spam grafiğini açıkladı

Anti-spam korumalar ve internet reklamcılığındaki gelişmeler, 2012 yılında spam grafiğinde sürekli azalmayla sonuçlandı. Spam seviyesi, son 5 yılın en düşük rakamlarına ulaştı. Tablo iyimser olsa da Kaspersky lab yetkilileri zararlı e-postalar konusunda uyarılarını sürdürüyor.

Dijital yaşamınız korumayı hak ediyor!
0

Dijital yaşamınız korumayı hak ediyor!

“Bulut” kavramı artık bireysel kullanıcılarının da gündemine yerleşti. Facebook üzerinden iletişim kuruyor, Gmail üzerinden e-posta gönderiyor ve önemli bilgilerimizi iCloud veya Dropbox’ta depoluyoruz. Sadece birkaç yıl içerisinde, uygulamalar ve depolama alanları, kişisel bilgisayarlardan yerel ağlara, oradan da internete kaydı.

Kaspersky Lab Uyarıyor!
0

Kaspersky Lab Uyarıyor!

Kaspersky Lab tarafından dünyanın çeşitli ülkelerindeki 11 bin internet kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmanın Türkiye sonuçları çarpıcı bulgular ortaya koyuyor. Türk internet kullanıcılarının yüzde 78’i iletişimini sosyal ağlar üzerinden sağlarken, ücretsiz yazılım aramak için internet başına oturanların oranı yüzde 61. Internet üzerinden bankacılık işlemi ve online alışverişe alışkın olduğu ortaya çıkan Türklerin yüzde 72’si, video izleyerek vakit geçiriyor.