Tag: "Leica"

banner ad
Leica X Vario
0

Leica X Vario

Leica yeni bir kompakt fotoğraf makinesi modeli olan X Vario’yu satışa sundu. 16.2 milyon piksellik APS-C CMOS sensör kullanan makine, tasarımı, kullanılan malzemeler ve diğer teknik özellikleri ile Leica markasının iddiasını sürdürüyor.

Leica M Siyah/Beyaz
0

Leica M Siyah/Beyaz

Leica M-Monochrom adıyla duyurulan yeni makine M sistem özelliklere ve bayonete sahip. Bu yeni makine tasarım anlamında önceki model M9 ile hemen hemen aynı. Bu yeni modelin en önemli özelliği ise, sadece siyah-beyaz fotoğraflar çekebilmek için tasarlanmış olması.

Beyaz Leica M9-P sadece 32bin dolar!
0

Beyaz Leica M9-P sadece 32bin dolar!

Leica M9-P modelinin sınırlı sayıda üretilmiş, özel beyaz versiyonunu satışa sundu. Sadece 50 adet üretilen 32bin dolarlık bu makinenin objektifi Noctilux-M 50mm f/0.95.

Dünya Fotoğraf Tarihinde Bir Efsane: Leica
4

Dünya Fotoğraf Tarihinde Bir Efsane: Leica

Neredeyse yüzyıllık bir süre içerisinde her fotoğrafçının hayallerini süsleyen tek bir makine olmuştur. Birçoğunuzun çok yakından bildiği ve efsanevi kırmızı yuvarlak logosunu yakından takip ettiği Leica, belki bazılarının ilk defa duyduğu bir isim olabilir. Ama Leica’nın tarihi dünya tarihi ile birçok yerde kesişmiş, toplumların değişimine ve önemli olaylara tanıklık etmiştir.