Tag: "Lomography"

banner ad
Lomo'Instant Wide
0

Lomo’Instant Wide

Geçen yılın Polaroid’lerinin büyük format çekim ruhunu taşıyan Lomo’Instant Wide, Fuji Instax Mini’nin iki katı genişliğinde olan ve paylaşması yine onun kadar kolay olan Fuji Instax Wide filmini kullanıyor.

Leica fanatikleri alır mı?
0

Leica fanatikleri alır mı?

Lomography, Leica M bayonet için tasarladığı yeni pancake objektifi, Lomo LC-A Minitar-1’i duyurdu. Özel bir el yapımı işçilik ile üretileceği duyurulan yeni objektif 32mm f/2.8 değerlerine sahip.

Film Kullananlara Müjde!
0

Film Kullananlara Müjde!

Lomography ve Kodak Alaris pek çok farklı çeşit fotoğrafik film üretimini 21. yüzyılda canlı tutmak adına tereddütsüz bir taahhüt sözü verdi.

Deneysel Lomography Lens Kitleri
0

Deneysel Lomography Lens Kitleri

Şimdiye kadar analog filmli fotoğraf makineleri ve aksesuarları üreten Lomography, bu sefer M4/3 dijital fotoğraf makineleri için 3 farklı deneysel lens kitini duyurdu. Bütün M4/3 aynasız dijital fotoğraf makinelerine uyumlu bu kitler sayesinde, filmlerinizi ve fotoğraflarınızı kendi özgün sitilinizle şekillendirebilirsiniz.

Petzval Lens Yeniden Doğdu
0

Petzval Lens Yeniden Doğdu

Zenit ve Lomography mühendisleri, 1840’ların orijinal Petzval lensini yeniden çizip, hesaplayıp, ölçerek günümüzün modern DSLR fotoğraf makinelerine uyarladı. Orijinal lensle aynı özellikleri taşıyan yeni tasarım, analog ve dijital fotoğraf makineleriyle uyumlu.