Tag: "polaroid"

banner ad
Polaroid Cube Kamera
0

Polaroid Cube Kamera

Polaroid’in küp şeklindeki aksiyon kamerası “Polaroid Cube” Türkiye’de de satışa sunuldu. Hayatın küçük anlarını anında yakalamak üzere tasarlanmış, ultra küçük ve hafif aksiyon kamerası, 2 metreye kadar su geçirmez özelliğiyle dikkat çekiyor.

Belair Instant Camera
0

Belair Instant Camera

Çekilen fotoğrafların anında baskısını yapabilen ve Fuji Instax Wide film kullanan Belair Instant Camera, deneysel fotoğraflara anında sahip olmanızı sağlıyor. Makine, ilk defa çoklu pozlama, uzun pozlama, değiştirilebilir lensler ve hot-shoe flaş uyumu gibi yaratıcı özelliklere de sahip.

iPhone’la Polaroid baskı
0

iPhone’la Polaroid baskı

Impossible Instant Lab adındaki bu yeni cihaz, iPhone ile eski dostumuz Polaroid baskı tekniği birleştiriyor. iPhone ile çekilen fotoğrafları çok kolay bir şekilde Polaroid olarak basmanızı sağlıyor. Ayrıca cihaz kendi özel pili ile çalıştığı için her yere kolayca taşınabiliyor ve kısa sürede nostaljik bir fotoğraf baskısı yapabiliyor.

Polaroid severlere
0

Polaroid severlere

Polaroid severler için dahili fotoğraf yazıcısı olan yeni bir dijital fotoğraf makinesi duyuruldu. Polaroid Z2300 adı ile duyurulan yeni ürün, 10 milyon piksellik çözünürlüğe sahip ve dahili bir fotoğraf yazıcısı olan Z2300, Zink teknolojisi ile 2×3 inç boyutlarındaki baskıları yaklaşık 1 dakikada yapabiliyor.

Polaroid’in Türkiye’deki Ticari ve Sanatsal Geçmişi
0

Polaroid’in Türkiye’deki Ticari ve Sanatsal Geçmişi

Polaroid firması Edwin H.Land tarafından 1937’de kurulmuştur. Firma ilk yıllarında gözlük ve Polarize cam üretimi yapmaktadır. Bu sayede geliştirdiği ve üretimini yaptığı 3D gözlüklerle ilk üç boyutlu film izleyebilme film sektörüne yönelik önemli bir adımdır. Fotoğraf sektörünün de kullandığı Polarize filtreler Kodak firması tarafından ilk kez o yıllarda kullanılmaktadır.