banner ad
0

Fotoğraf çantası seçmek

ADVERTORIAL

Kullandığımız fotoğraf makineleri, objektifler ve diğer aksesuarlarımız ne yazık ki oldukça hassas ekipmanlardır. Nemden, sudan, soğuktan ve sıcaktan aşırı derecede etkilenebilirler. Bu yüzden sağlam ve güvenilir bir fotoğraf çantası seçimi çok önemlidir. Tüm dünyada en çok önerilen fotoğraf çantalarının başında Lowepro gelmektedir. Macerasına bundan onlarca yıl önce Colerado’da bir garajda başlayan Lowepro, fotoğrafçıların omzunda veya sırtında yerküreyi defalarca gezindi. Fotoğrafçılardan aldığı verilerle iyi bir çantanın nasıl olması gerektiğini öğrenen Lowepro, edindiği tecrübeleri şimdi kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi ile sunuyor.

Fotoğrafçıların ortak tercihi Lowepro

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların ister tek bir fotoğraf makinesi, ister koca bir takımı kolayca taşımalarını sağlayan Lowepro, bilgisayar kullanıcılarını da unutmadı. Ürün yelpazesi içerisinde dizüstü bilgisayarınızı ve tabletleri de içerisinde taşıyan onlarca fotoğraf çantası üretildi. Lowepro çantaların tüm dünyada güvenle kullanılması ve tercih edilmesinde pek çok önemli etken vardır. Bunlardan biri, patentli “All Weather Cover”, kısaca çanta isimlerinin ardında AW ile belirtilen esnek yağmurluktur. Bu yağmurluk ekipmanınızı yağmur, çamur, toz, kum ve kardan korur. Bir diğeri ise, yine patentli “Overlap Zipper”, yani fermuar üzerini koruyan bir örtüdür. Bunun sayesinde fermuar dişleri arasından ekipmanınıza su ve toz erişemez.

Lowepro çantaların diğer bazı önemli özellikleri:

* Güçlendirilmiş iç bölmeler

* Kaliteli işçilik

* Defalarca test edilen sağlamlık

* Dengeli ağırlık dağılımı

* Terletmez destek bölgeleri

* Maksimum taşıma konforu

* Kişisel tercihlere uygun ilave modül imkanı

* Kurumsal garanti

Fotoğraf makinesine göre çanta seçimi
Çanta seçiminde birinci adım elinizdeki makineye uygun çanta aramaya başlamaktır. Bu yöntem elinizdeki seçenekleri azaltmaya yardımcı olur. Sadece bir adet kompakt fotoğraf makinesi koyacağınız bir çanta ihtiyacınız ile 2 DSLR ve 2-3 objektif koyacağınız bir çanta seçimi birbirinden farklı olacaktır. Ne çok büyük ne de çok küçük bir çanta almanızı önermeyiz.

Beklentiler, zevkler…
İkinci adımda ise beklenti ve zevkleriniz devreye girmeli. Örneğin sırta takılabilen çantaları mı seversiniz yoksa omuza asılan çantaları mı? Ya da belki de küçük bir fotoğraf makineniz var ve onu taşımak için kılıf şeklinde basit bir çözüm istiyorsunuz. Belki sadece bir bel çantası… Beklentilerinizi dikkate alın ve taşımaktan hoşlanmayacağınız bir çantayı asla satın almayın. Unutmayın yapacağınız seçim sürekli yanınızda olacak ve sizinle her yere gidecek. Bu noktada Lowepro size onlarca farklı ve şık çözüm sunmaktadır.

Kullanım yeri
Çantayı nerede kullanacağınız da çok önemlidir. Arada bir kullanım için günlük bir çözüm ile her gün yanınızda taşıyacağınız bir çözüm aynı olmayabilir. Bu yüzden pek fotoğrafçının birden çok fotoğraf çantası vardır.
Özellikle çantanıza fotoğraf makinesi ve objektiflerinizden başka ne gibi ekipmanları koyacağınızı iyice düşünün. Taşınabilir bilgisayar, tablet, tripod, flaş vs gibi…

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.