banner ad
0

Yüksek hızlı XQD bellek kartları görücüye çıktı

Sony’nin fotoğraf meraklıları ve profesyonel fotoğrafçılara yeni bir hız ve performans düzeyi sunan XQD bellek kartı yelpazesi, yüksek hız ve yüksek performans sunuyor.

Yeni kartları tercih eden, XQD uyumlu üst düzey DSLR fotoğraf makinesi kullanıcıları, sürekli çekim modunda, yaklaşık 100 kareye kadar RAW formatında çekim yapabiliyor. Olağanüstü yüksek hızlı veri transferi kapasitesinin yanı sıra, kartlar kullanıcıların veri ve görüntülerinin korunması konusunda da son derece güvenilir bir seçenek sunuyor.

Nikon’un yeni DSLR D4 modeli kullanılırken, XQD bellek kartları sürekli çekim modunda ve RAW formatında yaklaşık 100 kareye kadar kayıt yapabiliyor.

XQD ile veri transferi…

Sony ayrıca, kullanıcıların büyük miktarda yüksek kapasiteli veriyi kişisel bilgisayarlarına hızlıca ve kolaylıkla transfer etmelerini sağlayacak USB 2.0/3.0 uyumlu bir XQD kart okuyucuyu da piyasaya sürüyor.  ExpressCard 34 kart yuvası bulunan bilgisayarlarda kullanılmak üzere bir XQD ExpressCard Adaptörü (QDA-EX1) de raflardaki yerini alacak.

XQD Sony bellek kartı hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.sony.net/Products/memorycard/en_us/xqd/index.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.